opieka nad grobami

Coraz szybsze tempo życia i jego konsumpcyjny styl, starzenie się społeczeństwa, przebudowa struktur społecznych – to tylko niektóre z czynników, które sprawiają, że coraz mniej czasu i uwagi poświęcamy nie tylko osobom, które żyją wokół nas, ale także osobom, które już odeszły. Kiedyś troska o groby Najbliższych była rodzinną tradycją, przekazywaną i pielęgnowaną z pokolenia na pokolenie. Dbałość o mogiły przodków stanowiła niepisany testament – w sposób szczególny na Śląsku, tak bardzo przywiązanym do wartości, jakimi są życie i rodzina. Dziś jednak można zaobserwować, że coraz więcej grobów jest zaniedbanych i że z dużym prawdopodobieństwem nie ma ich już kto odwiedzić…

Jako zakład pogrzebowy zbudowany na tradycjach rodzinnych i do nich przywiązany – wychodzimy naprzeciw wszystkim, dla których troska o groby Bliskich jest ważna, mimo ograniczeń spowodowanych przez wiek, stan zdrowia czy odległe miejsce zamieszkania. Potwierdzeniem naszych kompetencji oraz zaufania społecznego jest, że Pan Antoni Kuleczka jest zarządcą parafialnego cmentarza św. Krzyża w Siemianowicach Śląskich od 1987 roku.

Zakład Pogrzebowy Kuleczka oferuje Państwu kompleksową opiekę nad grobami. W ramach opieki nad grobami podejmujemy się dbałości o miejsca spoczynku Zmarłych – głównie na Starym Cmentarzu przy ul. Powstańców w Siemianowicach Śląskich, którym zarządzamy. Możemy jednak – na Państwa życzenie – zatroszczyć się o porządek na grobach spoczywających na wszystkich cmentarzach komunalnych w Katowicach i Świętochłowicach lub sąsiedztwie tych miejscowości.