usługi pogrzebowe kuleczka

Trudno jest przewidzieć moment śmierci. Można jednak o nim powiedzieć, że nadchodzi zawsze nie w porę i zawsze zbyt szybko. Gdy jednak stanie się faktem – należy podjąć odpowiednie działania. Poradnik ten ma na celu pomoc Państwu w tych trudnych momentach.

Śmierć w domu

  1. Wzywamy lekarza, aby stwierdził zgon. W ciągu dnia jest to zazwyczaj lekarz rodzinny (POZ), którego opiece podlegała osoba zmarła w ostatnim czasie przed śmiercią. W nocy, w weekendy oraz poza godzinami pracy przychodni rejonowej lub ośrodka zdrowia należy wezwać lekarza pogotowania ratunkowego (dzwoniąc pod numer 999 lub 112). Lekarz po stwierdzeniu zgonu powinien wystawić kartę zgonu. Jest ona dokumentem uprawniającym zakład pogrzebowy do wykonania eksportacji ciała Zmarłego do chłodni.
  2. Wzywamy zakład pogrzebowy. Jeśli wybiorą Państwo Zakład Pogrzebowy Kuleczka – prosimy zadzwonić pod numer 601 426 215 . Pojawimy się najszybciej, jak to możliwe, aby zabrać z szacunkiem ciało Zmarłego do chłodni.
  3. Z kartą zgonu należy udać się do Urzędu Stanu Cywilnego właściwego dla miejsca zgonu. Stamtąd otrzymają Państwo akt zgonu. W Zakładzie Pogrzebowym Kuleczka formalności te możemy, oczywiście, wziąć na siebie. Jeśli Państwo sobie tego życzą – proszę nas o tym powiadomić, a my niezwłocznie podejmiemy się dopełnienia wszystkich spraw urzędowych, łącznie z odbiorem aktu zgonu.
  4. Jeśli jednak chcą Państwo dopełnić tego sami – to z aktem zgonu prosimy zgłosić się do wybranego zakładu pogrzebowego, któremu chcą Państwo powierzyć organizację pogrzebu. Zapraszamy do odwiedzenia naszego biura lub do poinformowania nas o pragnieniu skorzystania z naszej pomocy. Możemy pojawić się w wybranym przez Państwa miejscu, aby wszelkich formalności dopełnić w warunkach najbardziej dla Państwa przyjaznych.

Śmierć w szpitalu

  1. W przypadku śmierci w szpitalu o wystawienie karty zgonu troszczy się lekarz pełniący dyżur. Rodzina Osoby Zmarłej powinna odebrać statystyczną kartę zgonu ze szpitala i skontaktować się z zakładem pogrzebowym w celu wykonania eksportacji ciała Zmarłego do chłodni. Zakład Pogrzebowy Kuleczka jest do Państwa dyspozycji pod numerem telefonu 601 426 215
  2. Z kartą zgonu trzeba udać się do Urzędu Stanu Cywilnego, który jest właściwy dla miejsca zgonu – w celu otrzymania aktu zgonu. Mogą Państwo pominąć ten krok i poprosić nasz zakład pogrzebowy o zajęcie się wszystkimi kwestiami biurokratycznymi, w tym również uzyskaniem aktu zgonu. W celu omówienia szczegółów – oraz ewentualnego ustalenia miejsca spotkania związanego z organizacją pogrzebu – prosimy o kontakt pod numerem telefonu 601 426 215
  3. Mogą też Państwo samodzielnie uzyskać akt zgonu i dopiero posiadając ten dokument zgłosić się do wybranego zakładu pogrzebowego, któremu chcą Państwo powierzyć organizację pogrzebu. Jeśli jest to Zakład Pogrzebowy Kuleczka, zapraszamy do odwiedzenia naszego biura lub do poinformowania nas telefonicznie o pragnieniu skorzystania z naszej pomocy. Jesteśmy w stanie pojawić się niezwłocznie w miejscu najbardziej dogodnym dla Państwa, aby ustalić dalsze szczegóły ceremonii pogrzebowej.

 

Śmierć w nadzwyczajnych okolicznościach (np. w miejscu publicznym lub w wyniku przestępstwa)

Po stwierdzeniu zgonu przez lekarza z pogotowia ratunkowego – zostaje powiadomiona policja i prokuratura. Zazwyczaj też przedstawiciele tych organów zlecają zakładowi pogrzebowemu uprawnionemu do tzw. przewozów prokuratorskich przewiezienie ciała Zmarłego do zakładu medycyny sądowej lub innej instytucji, w celu przeprowadzenia sekcji zwłok, aby poznać przyczynę śmierci.

Dopiero po tych czynnościach, skutkujących uzyskaniem pozwolenia z prokuratury na odebranie ciała Zmarłego i po otrzymaniu karty zgonu od lekarza medycyny sądowej można podjąć działania związane z organizacją pogrzebu. Jeśli chcieliby Państwo, aby Zakład Pogrzebowy Kuleczka zajął się wszystkimi formalnościami, prosimy o kontakt telefoniczny 601 426 215 lub odwiedzenie naszego biura w Siemianowicach Śląskich lub Katowicach.

Gwarantujemy, że niezależnie od okoliczności śmierci Bliskiej Osoby nasz zakład pogrzebowy uczyni wszystko, aby przygotować uroczystości pogrzebowe godne, piękne i pełne szacunku.