Misją oraz jednym z najważniejszych motywów działania Zakładu Pogrzebowego Kuleczka jest wspieranie rodziny osób zmarłych w każdym wymiarze i każdym zadaniu, które stawia przed nimi konieczność zorganizowania ceremonii ostatniego pożegnania. Takie wsparcie jest z naszej strony gwarantowane zarówno wobec zadań typu praktycznego, jak też wobec kwestii biurokratycznych, wśród których też jest uzyskiwanie oraz składanie wszelkiego rodzaju dokumentów administracyjnych. Do wdrożenia procedury organizacji pogrzebu wystarczy tylko jedna wizyta w naszym zakładzie lub jeden telefon – a my zadbamy o wszystkie szczegóły począwszy od transportu, ubioru oraz kosmetyki ciała zmarłego czy przygotowanie pochówku, tj. demontaż nagrobka, wykopanie grobu, przygotowanie grobowca lub kolumbarium do urny, powtórne złożenie nagrobka.

Życzliwy, ale nade wszystko profesjonalny, personel Zakładu Pogrzebowego Kuleczka zajmuje się z Państwa upoważnienia wszystkimi sprawami związanymi z urzędami – zarówno na szczeblu administracji lokalnej cywilnej, jak i w instytucjach wyznaniowych. Pomagamy uzyskać oraz złożyć dokumenty związane z USC, ZUS, parafiami czy cmentarzami. Pokrywamy także koszty pogrzebu w ramach zasiłku ZUS, zaś rodzina Zmarłego nie musi martwić się o jakiekolwiek opłaty ponieważ zasiłek pogrzebowy rozliczamy od ręki. Zajmujemy się również przepływem administracyjnym dokumentów w przypadku kremacji, transportu Zmarłych czy też ekshumacji.

Zdajemy sobie sprawę, że kwestie biurokratyczne – same w sobie – bywają nieraz niezrozumiałe i obciążające, nawet dla osób, które nie zmagają się z trudną sytuacją żałoby, gdy każde działanie zdaje się być jeszcze większym wyzwaniem, nieraz ponad siły. Pragniemy nie tylko współczuć Państwu, ale także – również poprzez nasze zaangażowanie w sprawy formalne – pospieszyć z realną pomocą. Nasi Klienci mają możliwość dopełnienia formalności pogrzebowych w zaciszu własnego domu, gdyż oferujemy usługi mobilne. Jest to duże udogodnienie, zwłaszcza dla osób, które mają problem z poruszaniem się albo też które z jakichkolwiek powodów wolą, aby wszelkie ustalenia dotyczące pogrzebu zostały dokonane w miejscu i warunkach możliwie najbardziej komfortowych.